BlackBerry zaprzestaje produkcji modelu Classic

Opublikowano: 2016-07-06
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-blackberry-classic-1BlackBerry Classic kończy swój żywot, zwiastując nowy etap w historii firmy. Jeden ze sztandarowych produktów kanadyjskiej korporacji był dostępny na rynku od grudnia 2014 roku.

„Dla BlackBerry, a co ważniejsze dla naszych konsumentów, najtrudniejszą częścią w odpuszczeniu jest akceptacja, że zmiana może utorować drogę do nowych i lepszych doświadczeń” – stwierdził dyrektor operacyjny BlackBerry, Ralph Pini. Dodał, że wyposażony w fizyczną klawiaturę model Classic (jak i jego poprzednicy) był idealnym urządzeniem dla konsumentów, stanowiąc o sile marki i przekraczając wszelkie oczekiwania. Jednakże jego czas na rynku już minął, a BlackBerry jest gotowe do rozpoczęcia nowego rozdziału, nie porzucając przy tym dotychczasowych wartości i chęci robienia „ najbardziej produktywnych smartfonów”.

Pini zapewnia jednak, że użytkownicy BlackBerry Classic nie muszą się obawiać porzucenia wsparcia producenta. W przyszłym miesiącu pojawi się aktualizacja systemu BB OS do wersji 10.3.3, a na 2017 rok szykowane są kolejne nowości i poprawki.

Jeśli chodzi o nowe smartfony, możemy spodziewać się, że BlackBerry podąży drogą wytoczoną przez model Priv i zaprezentuje w nadchodzących miesiącach przynajmniej dwa, a według niektórych źródeł nawet trzy propozycje oparte na Androidzie.

Źródło: BlackBerry, własne

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.