Blackberry zrobi smartfona z Androidem pod jednym warunkiem

Opublikowano: 2015-06-26
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #systemy operacyjne #sprzęt / podzespoły

news-blackberry-android-john_chenZ ujawnionego przez Blackberry najnowszego raportu finansowego wynika, że firma słabo radzi sobie na rynku mobilnym – świadczy o tym sprzedanie zaledwie 1.1 miliona sztuk urządzeń w ostatnim kwartale. Lekarstwem na to może być zajęcie się produkcją smartfonów z Androidem. Co o tym wszystkim myśli CEO Kanadyjczyków?

W trakcie wywiadu udzielonego CNBC, John Chen został zapytany o krążące w sieci doniesienia o wydaniu pierwszego smartfona Blackberry opartego na systemie Android. Szef firmy przyznał, że taka możliwość jak najbardziej istnieje, ale pod jednym warunkiem – „Tworzymy tylko bezpieczne telefony i nasze urządzenia są pod tym względem najlepsze. Jeśli więc znajdzę sposób na zbudowanie bezpiecznego smartfona z Androidem, to na pewno to zrobię”. Chen potwierdza zatem, że Blackberry jest otwarte na inne platformy, ale w tej chwili nie mamy co liczyć na dokładne szczegóły.

Zgodnie z wcześniejszymi plotkami, producent może wydać swojego pierwszego smartfona z Androida w okolicach jesieni tego roku. Urządzenie ma być tanią propozycją skierowaną do mniej zamożnych i wymagających klientów. Możliwe, że nieco później zadebiutuje kolejna słuchawka, należąca do wysokiej półki cenowej, wyposażona w ekran Quad HD i wysuwaną klawiaturę QWERTY.

Źródło: Crackberry

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.