Blu Studio Energy 2 i Blu Energy X - budżetowe smartfony z potężnymi bateriami

Opublikowano: 2015-10-20
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-blu-energy_studio2-3Amerykański producent Blu zaprezentował dwa najnowsze smartfony, będące kolejnymi przedstawicielami niskiej półki cenowej w jego portfolio. Modele Studio Energy 2 i Energy X nie porywają oszałamiającą specyfikacją, ale w niektórych aspektach są zaskakująco atrakcyjne.

Blu Studio Energy 2 jest wydajniejszym z dwójki ujawnionych nowości i oferuje 5-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 720 x 1280 pikseli, czterordzeniowy procesor MediaTek MT6753 taktowany zegarem 1.3 GHz, wspierany przez grafikę Mali-T720 oraz 1.5 GB pamięci RAM. Do dyspozycji użytkownika oddane zostało ponadto 16 GB wbudowanej pamięci, czytnik kart microSD, a także aparaty 8 i 5 Mpix. Co ciekawe, nie zapomniano też o modemie łączności LTE, który nadal nie jest standardem w nawet droższych modelach. Najbardziej wyróżniającym się komponentem smartfona jest jednak jego bateria – ma ona aż 5000 mAh pojemności. Całość pracuje natomiast na systemie operacyjnym Android 5.0 Lollipop.

news-blu-energy_studio2-1 news-blu-energy_studio2-2Blu Energy X wyposażono z kolei w 5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 720 x 1280 pikseli, czterordzeniowy układ MediaTek 6580 z zegarem o częstotliwości 1.3 GHz, 1 GB RAM oraz 8 GB rozszerzalnej pamięci wewnętrznej. Na pokładzie znalazł się też aparat fotograficzny z matrycą 8 Mpix i skromna, przednia kamerka 2 Mpix. Poza tym nie zabrakło standardowych modułów łączności, za wyjątkiem LTE. W zamian za to telefon otrzymał dwa sloty na karty SIM. Podobnie jak w modelu Studio Energy 2, tak i tutaj mamy bardzo pojemną baterię – 4000 mAh. Jednakże w przeciwieństwie do niego, Energy X ma nowszą wersję systemu Android, o oznaczeniu 5.1 Lollipop.

news-blu-energy_x-1 news-blu-energy_x-2Obydwa smartfony są aktualnie dostępne do kupienia poprzez sklep Amazon. Studio Energy 2 wyceniono na 179 dolarów, zaś Energy X na jedyne 109 dolarów.

Źródło: GSMArena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.