Breitling Exospace B55 - luksusowy smartwatch dla lotników

Opublikowano: 2015-12-18
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-breitling_exospace_b55-2Szwajcarski producent czasomierzy Breitling zaprezentował dosyć nietypowego, a przy tym luksusowego smartwatcha o nazwie Exospace B55, który wyróżnia się kilka ciekawymi rozwiązaniami oraz bardzo długim czasem pracy baterii.

Jako że Breitling dość mocno związany jest z historią lotnictwa, dostarczając zegarki dla pilotów, jak również wiele innych urządzeń stanowiących elementy paneli sterujących w samolotach, nie dziwi, że najnowsza propozycja Szwajcarów również celuje w identyczną grupę docelową. Z wyglądu Exospace B55 nie przypomina typowego smartwatcha i co więcej, nie pracuje nawet pod kontrolą popularnego systemu Android Wear. Wyróżnia go m.in. czarna, tytanowa koperta o średnicy 46 mm, szafirowe szkło, dwa przyciski po prawej stronie, a także zastosowana po obu stronach odblaskowa powierzchnia.

news-breitling_exospace_b55-1Kontrolujący funkcje zegarka, termo-kompensacyjny (SuperQuartz) mechanizm Caliber B55 umożliwia, oprócz standardowej regulacji czasu, odbieranie danych i wiadomości ze sparowanego przy pomocy Bluetooth telefonu, wyświetlanie i przekazywanie danych do specjalnej aplikacji czy też prezentowanie powiadomień i połączeń telefonicznych na tarczy czasomierza. Na tym jednak nie kończą się możliwości Breitling Exospace B55. Swoje „lotnicze korzenie” ujawnia pokazując również wiele opcji związanych z lataniem, jak np. czasy odlotu i lądowania czy wszelkie parametry lotnicze z czasem przebywania w przestworzach na czele.

news-breitling_exospace_b55-3Dużą zaletą zegarka jest jego czas pracy na jednym ładowaniu – nawet do około dwóch miesięcy. Oczywiście korzystając z niego intensywniej da się ten czas wyraźnie skrócić, ale i tak wynik powinien być więcej niż satysfakcjonujący, szczególnie w porównaniu do wytrzymujących nierzadko zaledwie kilkanaście godzin smartwatchy innych producentów. Oczywiście w przypadku Breitling Exospace B55 mamy inne podejście do tematu smartzegarka i połączenie tradycyjnych rozwiązań z inteligentnymi funkcjami, bez zbędnego przeładowania aplikacjami, czujnikami i zasobożernym systemem operacyjnym. Niemniej, ładowarka w przypadku propozycji Breitling nie powinna iść zbyt często w ruch i to jest bez wątpienia najważniejsze.

Breitling Exospace B55 to niestety drogi kawałek czasomierza, który wielu może odstraszyć ceną – ta wynosi prawie 9 tysięcy dolarów.

Źródło: Breitling

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.