Byli pracownicy Apple, Google i HTC szykują przełomowy smartfon

Opublikowano: 2015-08-12
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-nextbit-smartfonNextbit, firma złożona z dawnych pracowników takich gigantów jak Apple, Google czy HTC przygotowuje się do prezentacji swojego pierwszego urządzenia. 1 września mamy poznać telefon z Androidem, który będzie propozycją z górnej półki.

Tom Moss, CEO niezależnego producenta, a zarazem prawdziwego kopciuszka na rynku mobilnym stwierdził w ostatnim wywiadzie dla CNET, że smartfon będzie „niesamowity”, argumentując to zapewnianiami nie tylko o specyfikacji godnej urządzenia premium, ale także wyjątkowym oprogramowaniem. Słuchawka od Nextbit ma mieć tę przewagę nad konkurencją, że wraz z kolejnymi aktualizacjami zwiększy się jej wydajność i pojawią się nowe funkcje, a ciągłe rozwijanie usług w chmurze zapewni użytkownikom coraz więcej pamięci na ich dane. Celem, jak zapewnia firma, jest stworzenie urządzenia, które „potrafi dostosować się do nas”. Prawdopodobnie oznacza to sporo opcji personalizacji, tym bardziej, że partnerem Nextbit jest Cyanogen, czyli twórcy słynnego CyanogenMod, będącego modyfikacją systemu Android.

O smartfonie wiemy też tyle, że jego cena będzie się kształtować na poziomie 300-400 dolarów. Czy doświadczenie byłych pracowników wspomnianych firm przyniesie sukces? Przekonamy się już wkrótce.

Źródło: The Verge

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.