Było bendgate, będzie hairgate?

Opublikowano: 2014-10-07
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Apple #sprzęt / podzespoły #problemy / awarie

news-apple-hairgate-1
Wygląda na to, że zła passa nowych iPhone’ów jeszcze się nie skończyła. Na horyzoncie pojawiła się nowa afera, a jej nazwa to hairgate.

Jak zwykle o problemie poinformowali sami użytkownicy smartfonów firmy Apple. W serwisach społecznościowych i na forach pojawiły się doniesienia o ich bolesnych doświadczeniach związanych z używaniem iPhone’ów 6.

Okazuje się, że w niektórych przypadkach podczas prowadzenia rozmowy telefonicznej i trzymania słuchawki przy uchu w niewidoczną gołym okiem szczelinę pomiędzy ekranem smartfona a jego obudową mogą się zaplątać kosmyki włosów użytkownika. Po zakończeniu połączenia i oderwaniu słuchawki od ucha część włosów jest po prostu wyrywana z głowy.

news-apple-iphone6-7W sieci jest już kilkadziesiąt wpisów potwierdzających istnienie nowego problemu. Na razie nie wiadomo czy ma to charakter incydentalny, czy też sprawa przybierze rozmiary znanej sprzed kilku dni afery, której nadano nazwę bendgate (Teleguru pisało o niej w tym materiale). Jeżeli doniesienia użytkowników o nowej wadzie przybiorą masową formę, to w połączeniu z problemami z odkształcającymi się obudowami telefonów i wpadką związaną z poprawką do systemu iOS 8 Apple może stanąć wobec poważnego kryzysu wizerunkowego, z którym nie miało do czynienia od wielu lat.

Źródło: Twitter

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.