Chińska policja zamknęła fabrykę podrabianych iPhone-ów

Opublikowano: 2015-07-28
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki #problemy / awarie

news-iphone-podrobkaPolicja w Pekinie aresztowała 9 osób i zlikwidowała duży zakład zajmujący się produkcją fałszywych iPhone’ów, w którym powstało ponad 40 tysięcy telefonów o łącznej wartości 19 milionów dolarów.

Fabryka działała pod przykrywką serwisu zajmującego się naprawą gadżetów. Prowadzona była przez stojące na czele grupy przestępczej małzeństwo, pochodzące z położonego na południu Chin Shenzen. Produkcja podróbek iPhone’a wystartowała w styczniu tego roku i odbywała się na sześciu liniach montażowych. Do składania smartfonów zatrudniono setki pracowników.

Operacja policyjna została przeprowadzona w maju po otrzymaniu wskazówek od władz USA, ale dopiero teraz podano to do wiadomości. W jej wyniku skonfiskowano 1400 urządzeń i spore ilości akcesoriów, które miały zostać eksportowane na inne rynki. Niejasne pozostaje, do jakich krajów wcześniej trafiły podrabiane telefony. Dochodzenie nadal trwa.

Źródło: Gizmochina

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.