Chiny mają w planach antyszpiegowski telefon

Opublikowano: 2015-11-23
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-chiny-smartfon-inwigilacjaChiny, w obawie przed inwigilacją ze strony Zachodu, chcą stworzyć własny smartfon, działający tylko w oparciu o technologie rodzimych firm.

Nie jest tajemnicą, że chiński rząd bardzo sceptycznie podchodzi do rozwiązań z innych krajów, czego najlepszym dowodem jest zablokowanie takich usług jak Facebook czy YouTube. Teraz Państwo Środka zamierza pójść jeszcze dalej i z pomocą firm ZTE oraz Alibaba chce opracować urządzenie, którego wszelkie komponenty i oprogramowanie byłyby chińskiego pochodzenia. Miałoby to zapobiec powstaniu ewentualnych luk wykorzystywanych przez rządy do szpiegowania użytkowników. Telefon ten raczej nie przypadnie do gustu przeciętnemu fanowi mobilnych technologii, gdyż według źródeł prawdopodobnie czekają go spore cięcia w kwestii aparatów oraz modułów łączności.

Odnośnie systemu operacyjnego, jego stworzeniem ma się zająć przede wszystkim Alibaba – potentat azjatyckiego rynku e-commerce – wespół z Ministerstwem Bezpieczeństwa Publicznego Chin. OS ma być wykorzystywany również przez policję i krajowe służby.

Źródło: Ubergizmo

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.