Chroń Dzieci w Sieci - aplikacja Orange do kontroli aktywności internetowej dzieci

Opublikowano: 2016-09-19
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oferty / taryfy #Orange #pakiety / usługi

news-orange-dzieciInternet jest miejscem pełnym treści nieodpowiednich dla najmłodszych, a większość rodziców może nie zdawać sobie sprawy z aktywności ich dzieci w sieci. Odpowiedzią na te wyzwania jest nowa, płatna aplikacja Orange, a także szkolenia dla sprzedawców w salonach operatora z zakresu bezpieczeństwa internetowego.

Aplikacja „Chroń Dzieci w Sieci” zapewnia kompleksową opiekę nad dziećmi korzystającymi ze smartfonów i tabletów, także wtedy kiedy łączą się z siecią poza domem, za pośrednictwem Wi-Fi. Umożliwia rodzicom kontrolę czasu jaki dziecko spędza w sieci, weryfikuje uruchamiane aplikacje, filtruje strony pod kątem nieodpowiednich treści. Oprogramowanie klasyfikujące treści opiera się na największej dostępnej obecnie bazie danych, która jest aktualizowana co 5 minut. Rodzic może łatwo zarządzać ustawienia z dowolnego miejsca. Aplikację przygotowana na systemy Android, iOS oraz Windows Phone.

news-orange-dzieci-5news-orange-dzieci-4

Usługa jest dostępna w wersjach Standard i Premium. W opcji Standard za 3 zł miesięcznie rodzic może zarządzać dwoma urządzeniami z poziomu swojego komputera, poprzez panel www. Opcja Premium kosztuje 8 zł miesięcznie i oferuje dodatkowo aplikację dla rodzica, umożliwiającą mu obsługę ustawień dziecka na swoim smartfonie, a także możliwość zarządzania kolejnymi 2 urządzeniami. Planowane jest również wprowadzenie bezpłatnego rozwiązania zapewniającego ochronę dzieci w sieci Orange.

news-orange-dzieci-6news-orange-dzieci-2

Oprócz nowej aplikacji, rodzice otrzymają wsparcie w zakresie bezpieczeństwa dzieci w sieci w salonach Orange. Fundacja Orange przeszkoliła już ponad 200 sprzedawców, m.in. na temat zagrożeń, z jakimi młody internauta może się spotkać (cyberprzemoc, nawiązywanie ryzykownych znajomości, agresja, szkodliwe treści) oraz gdzie szukać pomocy. Na rodziców i dzieci w wybranych salonach czekają też bezpłatne materiały edukacyjne i gry dotyczące bezpiecznego korzystania z sieci.

Źródło: Orange, własne

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.