Commodore powraca! Już niedługo premiera smartfona opartego na kultowej marce

Opublikowano: 2015-07-15
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-commodore-pet-2Wielu starszych graczy z pewnością pamięta legendarny, 8-bitowy komputer Commodore 64 i ma z nim związane masę wspomnień. Jego twórcy zbankrutowali ponad 20 lat temu, jednak marka nadal istnieje i należy obecnie do brytyjskiej firmy Commodore Business Machines Limited, która szykuje dla nas prawdziwie nostalgiczny powrót – smartfon Commodore PET.

Commodore PET charakteryzuje się 5.5-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości Full HD (1080 x 1920 pikseli), ośmiordzeniowym procesorem MediaTek o częstotliwości taktowania rdzenia 1.7 GHz oraz, w zależności od wersji, 2 GB RAM i 16 GB pamięci wbudowanej lub 3 GB RAM i 32 GB wewnętrznej pamięci flash. Ponadto, urządzenie oferuje przedni aparat 8 Mpix, tylną kamerkę 13 Mpix, dwa sloty na kartę SIM, czytnik kart microSD, moduł LTE i baterię o pojemności 3000 mAh. Nad wszystkim czuwa zaś system operacyjny Android Lollipop. Co ciekawe, smartfon ma fabrycznie zainstalowane dwa emulatory obsługujące gry z Commodore 64 oraz Amigi – VICE C64 i Uae4AII2-SDL.

news-commodore-pet

Commodore PET zadebiutuje na rynku jeszcze w tym miesiącu i będzie dostępny m.in. we Włoszech, Francji, Niemczech i Polsce. Jego cena wyniesie około 300 dolarów za podstawową wersję, natomiast wariant 3 GB/32 GB będzie kosztować 360 dolarów. Do wyboru będą różne wersje kolorystyczne smartfona.

Źródło: Wired

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.