Coraz więcej operatorów oferuje sieć LTE-A

Opublikowano: 2016-08-16
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wyniki / raporty

news-lte-advancedNajnowszy raport GSA (Global Mobile Suppliers Association) ujawnia, że na świecie jest już 521 sieci w technologii LTE.

Do końca 2016 roku działać będzie 560 sieci LTE, a ponad 28% operatorów uruchomi komercyjnie sieci LTE-Advanced, oferujące do trzech razy większą prędkość niż LTE, większą przepustowość i stabilniejsze połączenie.

Obecnie 192 operatorów wprowadza w 84 krajach LTE-Advanced lub LTE-Advanced Pro, z czego 147 już uruchomiło usługi w tych technologiach w 69 krajach na świecie.

Jeśli chodzi o VoLTE (rozmowy po sieci LTE), to aktualnie usługa dostępna jest u 82 operatorów w 43 krajach. Ich wdrożeniem zajmuje się łącznie 146 dostawców telekomunikacyjnych w 68 krajach.

Źródło: GSA

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.