Corning ujawnia nowe, znacznie odporniejsze szkło Gorilla Glass 4

Opublikowano: 2014-11-20
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie

news-gorillaglass4-główneFirma już niebawem rozpocznie masową produkcję czwartej generacji popularnego szkła ochronnego. Zapowiada się godny następca Gorilla Glass 3.

Wiele ekranów urządzeń mobilnych jest w stanie wytrzymać zarysowania lub niewielkie pęknięcia. Prawdziwy problem zaczyna się dopiero wtedy, gdy telefon spadnie z dużej wysokości na ziemię, a wyświetlacz rozbije się na drobne kawałki. Choć już poprzednie wersji Gorilla Glass zapewniają naprawdę dobrą ochronę przed różnego rodzaju przypadkowymi uszkodzeniami, to firma Corning zapewnia, że czwarta wersja szkła będzie pod tym względem jeszcze lepsza. Powłoka ochronna ma być w stanie wytrzymać zderzenie z nierówną powierzchnią, taką jak chociażby chodnik.

Typowe szkło sodowo-wapniowe, zawsze ulegnie rozbiciu, gdy zostanie zrzucone z wysokości metra. Jak informuje Corning,  powłoka Gorilla Glass ma być w stanie przetrwać aż 80% upadków, jednocześnie wytrzymując dwukrotnie silniejsze kontakty z podłożem niż produkty konkurencji.

Firma wysłała pierwsze próbki Gorilla Glass 4 do producentów urządzeń. Chociaż nie padła żadna konkretna data, to przewiduje się, że już w przyszłym roku szkło to znajdzie się w najnowszych smartfonach i tabletach.

Przy okazji, warto zapoznać się z testem wytrzymałości Gorilla Glass przeprowadzonym przez pogromców mitów, o czym pisał Teleguru.

Źródło: Engadget

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.