Corning ujawnia szkło Gorilla Glass SR+

Opublikowano: 2016-09-05
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali

news-gorilla-glass-sr-plusCorning zapowiedział nowy wariant szkła ochronnego – Gorilla Glass SR+. Zostało ono zaprojektowane specjalne dla takich urządzeń jak smartwatche czy opaski fitness.

Według producenta, SR+ może się pochwalić odpornością na zarysowania dorównującą powłoce szafirowej, oferując o 70% lepszą ochronę przed uszkodzeniami wynikającymi z upadku i o 25% większą skuteczność odbicia światła słonecznego względem alternatywnych rozwiązań. Wprowadzone udoskonalenia mają poprawić czytelność w pełnym słońcu, przy zachowaniu ogólnej przejrzystości ekranu i zwiększeniu jego właściwości dotykowych.

Gorilla Glass SR+ jest już dostępny komercyjnie dla partnerów Corning, a urządzeń pokrytych tym szkłem możemy się spodziewać jeszcze w tym roku. Pierwszym z nich jest zegarek Samsung Gear S3.

Źródło: Corning, własne

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.