Cortana wkrótce trafi na Androida i iOS

Opublikowano: 2015-03-13
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali #gry / aplikacje #systemy operacyjne

img-cortana-windows-phoneJak donosi Reuters, już niedługo Microsoft zaprezentuje nową, jeszcze bardziej zaawansowaną odsłonę swojego inteligentnego asystenta głosowego, która z dużym prawdopodobieństwem pojawi się również na Androidzie i iOS.

Cortana od roku jest dostępna jedynie na platformie Windows Phone (wersja beta), a jej nowa wersja pojawi się na urządzeniach z Windows 10. Prawdopodobnie nastąpi to jesienią tego roku i całkiem możliwe, że w podobnym samym czasie zadebiutuje edycja przeznaczona na urządzenia z systemem od Google i Apple. Zostanie ona udostępniona w formie osobnej aplikacji, którą będzie można pobrać z odpowiedniego dla każdej platformy sklepu.

Microsoft zamierza udoskonalić swojego asystenta głosowego i sprawić, że będzie on zupełnie bezkonkurencyjnym rozwiązaniem tego typu. Wszystko to dzięki projektowi Einstein, w ramach którego badana i rozwijana jest sztuczna inteligencja na której oparta jest Cortana. W rezultacie ma ona jeszcze sprawniej komunikować się z użytkownikiem, a nawet przewidywać wszystko to, czego się od niej wymaga. A to oczywiście nie wszystko. Nie należy zapominać, że już w tej chwili Cortana jest bardziej zaawansowana od konkurencji, a w niedalekiej przyszłości będzie w stanie wykonać znacznie więcej zadań niż do tej pory, np. zaplanować lot, spotkanie, poinformuje o ważnych wydarzeniach itd. Asystent będzie na bieżąco poznawał użytkownika i jego zwyczaje, mając przy tym dostęp do wszystkich jego danych, o wyświetlenie których będzie można w każdej chwili poprosić.

Microsoft zdaje sobie sprawę, że popularność jego platformy nadal nie jest na zadowalającym poziomie, a liczba użytkowników relatywnie mała. Dlatego też firma coraz częściej decyduje się na przenoszenie swoich aplikacji na konkurencyjne systemy, nie zmuszając do przesiadki na urządzenia z Windows. W ten sposób na Androidzie i iOS mamy m.in. pakiet Office. Co ciekawe, wiele aplikacji Apple (np. Siri) działa w oparciu o wyszukiwarkę internetową Bing, która jest własnością Microsoftu.

Źródło: Reuters

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.