Cortana wypiera Google Now. Nowa aktualizacja asystenta w wersji na Androida

Opublikowano: 2015-08-10
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #pozostali #gry / aplikacje

news-cortana-android-aktualizacjaMiesiąc temu Microsoft opublikował prywatną wersję beta Cortany na Androida. Wirtualny asystent oferował niemal to samo, co jego windowsowy odpowiednik. Brakowało jednak ważnej, choć z pozoru błahej funkcji – ustawienia go jako domyślnego asystenta w systemie. Zmieniło się to wraz z najnowszą aktualizacją.

Microsoft jeszcze bardziej usprawnił Cortanę w wersji na Androida i wprowadził możliwość ustawienia aplikacji jako domyślnej, przypisując ją do klawisza domowego, tym samym zastępując skrót do Google Now. W ten sposób, wciśnięcie i przytrzymanie przycisku aktywuje jednego z asystentów. Jak w przypadku innych programów, można ustawić, czy dana akcja ma zostać wykonana przy pomocy danego asystenta jednorazowo czy zawsze. Jest to z pozoru mało znacząca zmiana, jednak większość użytkowników Google Now na Androidzie włącza go właśnie tą metodą. Microsoft ma więc nadzieje, że zaczną oni masowo korzystać z Cortany, a w pewnym momencie ustawią ją jako główną usługę.

Popularny asystent nadal zmaga się jednak z brakami niektórych funkcji, które można znaleźć w jego odpowiedniku na Windows i Windows Phone. Między innymi chodzi o brak wsparcia dla „Hey Cortana”, czyli wywoływania Cortany za pomocą komendy głosowej. Ponoć w tym przypadku jest to spowodowane ograniczeniami sprzętowymi. Zapewne wraz z kolejnymi aktualizacjami wiele z nieobecnych do tej pory opcji zostanie wprowadzone.

Źródło: The Verge

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.