Cortana zintegruje się z aplikacjami

Opublikowano: 2016-03-31
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #pozostali #gry / aplikacje

news-microsoft-cortanaMicrosoft zapowiedział, że w nadchodzących miesiącach wirtualna asystentka Cortana doczeka się kilku znaczących zmian. Wśród nich pojawi się integracja z takimi aplikacjami jak Outlook i Kalendarz.

Na konferencji Build 2016 Microsoft ujawnił swoje plany względem Cortany. Asystentka stanie się inteligentniejsza i będzie integralną częścią wielu programów na Windows 10 i Windows 10 Mobile. Jej usprawnione działanie zostało zaprezentowane na przykładzie Outlooka i Kalendarza – Cortana sprawdzi e-maile i na ich podstawie pozyska informacje o ważnych wydarzeniach, które automatycznie zostaną zapisane w formie przypomnienia. Wyświetlanie będą też sugestie dotyczące np. miejsca spotkania, czy rezerwacji biletu lub stolika w restauracji.

news-cortana-funkcje-2 news-cortana-funkcje-1

Użytkownik będzie mógł ponadto poprosić Cortanę o wysłanie wiadomości z konkretnym załącznikiem oraz zarządzanie i dostosowywanie powiadomień w kalendarzu. Dodatkowo, Microsoft zaoferuje deweloperom odpowiednie narzędzia, dzięki którym otrzymają możliwość zunifikowania wirtualnej asystentki ze swoimi aplikacjami. Inną z nowości Cortany będzie zdolność pokazywania i odpowiadania na wiadomości tekstowe z telefonu z Androidem na komputerze z Windows 10.

Źródło: GSMArena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.