Cyanogen pozyskał 80 milionów dolarów dofinansowania

Opublikowano: 2015-03-24
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-cyanogenNie od dziś wiadomo, że Cyanogen zamierza uniezależnić się od Google i stworzyć własny system operacyjny oparty na Androidzie. Firma ma poważne plany, które zamierza stopniowo wcielać w życie. Kolejnym krokiem jest pozyskanie 80 milionów dolarów od sponsorów.

Cyanogen poinformował o zakończeniu rundy finansowania, w której udział wzięły takie firmy jak Twitter, Qualcomm, Telefonica, Smartfren Telecom, a także właściciel jednej z największych na świecie korporacji prasowej, telewizyjnej i wydawniczej News Corporation – Rupert Murdoch. Wśród przedsiębiorstw biorących udział w negocjacjach znaleźli się także dotychczasowi inwestorzy: Benchmark, Andreessen Horowitz, Redpoint Ventures oraz Tencent Holdings. Warto zaznaczyć, że na liście znaleźli się też inni strategiczni partnerzy, którzy wkrótce powinni zostać ujawnieni.

Jak widać, nie brakuje zainteresowanych, których przyciągnęła wizja Androida bez usług Google, który w założeniu ma być znacznie bardziej otwarty i mniej restrykcyjny, co miałoby się przełożyć na lepszą jakość oferowanych przez deweloperów usług i aplikacji. W całym tym gronie zabrakło natomiast Microsoftu. Negocjacje pomiędzy Cyanogen a firmą z Redmond zakończyły się fiaskiem, choć według informacji ze stycznia tego roku, obie firmy prowadziły zaawansowane rozmowy na temat warunków transakcji i wydawało się, że są na dobrej drodze do osiągnięcia porozumienia.

Spekuluje się, że gdyby Microsoft brał udział w rundzie inwestycyjnej, Cyanogen zebrałby nawet 110 milionów dolarów. Ostatecznie jednak osiągnięto kwotę w wysokości 80 milionów dolarów, które twórcy Cyanogenmod zamierzają przeznaczyć na dalszy rozwój platformy i zatrudnienie kolejnych pracowników.

Źródło: Re/code

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.