Cyberprzestępcy najczęściej kradną pieniądze

Opublikowano: 2014-10-23
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #systemy operacyjne #problemy / awarie

img-phone-steal-1 WATERMARK ON SHIRTWedług badania przeprowadzonego przez firmę Kaspersky Lab we współpracy z Interpolem, w okresie od sierpnia 2013 roku do lipca 2014 roku prawie 60% cyberataków na Androida miało na celu pieniądze ich użytkowników.

Jak wynika z raportu, potencjalnymi ofiarami większości ataków cyberprzestępców i rozsyłanego przez nich szkodliwego oprogramowania (najczęściej są to trojany SMS i trojany bankowe) było ponad 588 tysięcy użytkowników urządzeń z system operacyjnym Android na całym świecie. Wszyscy oni korzystają z aplikacji antywirusowej od Kaspersky Lab. Powyższa wartość jest sześciokrotnie wyższym wynikiem niż liczba odnotowana w analogicznym okresie rok wcześniej.

Celem ataków jest m.in. wysyłanie bez wiedzy właściciela telefonu SMS-ów na numery premium, czyli te o podwyższonej opłacie. Cyberprzestępcy często wykorzystywali oba wymienione powyżej rodzaje trojanów, które w połączeniu potrafiły kraść dane dotyczące kart bankowych, jak również nazwy użytkowników oraz hasła do usług związanych z bankowością internetową.

Źródło: Telko

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.