Cztery odsłony Huawei P9

Opublikowano: 2016-01-20
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-huawei-p9-infoWiele wskazuje, że nadchodzący Huawei P9 będzie dostępny w czterech różnych wariantach, które zadebiutują po targach MWC 2016.

Najnowsze doniesienia zwiastują pojawienie się standardowego modelu P9, tańszego, skierowanego do mniej zamożnych klientów P9 Lite, ogromnego P9 Max z 6.2-calowym ekranem oraz jeszcze jednej edycji smartfona, którą określa się mianem “Premium”. Ma się ona ponoć szczycić nieco większym panelem niż w podstawowym wariancie, większą ilością RAM i pamięci wewnętrznej, a także dwoma aparatami na tylnym panelu. Dwuaparatowa konfiguracja ma działać na podobnej zasadzie jak w Honor 6 Plus, który korzysta z dodatkowego przetwornika m.in. do ustawiania ostrości po zrobieniu zdjęcia czy nakładania filtrów w czasie rzeczywistym.

Z innych przekazanych informacji dowiedzieliśmy się, że żaden z nowych modeli nie będzie miał ekranu w rozdzielczości powyżej 1080 x 1920 pikseli, zostawiając Huawei Nexus 6P jedynym urządzeniem w portfolio chińskiego producenta, który został wyposażony w wyświetlacz QHD. Z kolei w kwestii specyfikacji nie ujawniono nowych szczegółów. Spekuluje się, że Huawei P9 otrzyma ośmiordzeniowy procesor Kirin 950, 4 GB RAM oraz czytnik linii papilarnych.

Premiera smartfonów Huawei z serii P9 ma nastąpić na specjalnej imprezie organizowanej kilka tygodni po targach MWC 2016 w Barcelonie, które rozpoczną się 21 lutego.

Źródło: 9to5Mac

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.