Czytnik Touch ID w iPhonie 6 lepszy od poprzednika

Opublikowano: 2014-09-29
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #technologie #Apple #sprzęt / podzespoły

Czytnik Linii Papilarnych


Testy jednego z blogerów wskazują, że czytnik linii papilarnych w nowym iPhonie 6 jest bezpieczniejszy niż jego odpowiednik w iPhonie 5S.

Interesujący eksperyment przeprowadził Marc Rogers, entuzjasta smartfonów prowadzący blog o nazwie Lookout’s. Poddał on specyficznej próbie czytnik linii papilarnych Touch ID zastosowany w telefonie iPhone 6 Apple’a. Do testu użył odcisku swojego palca, kleju oraz taśmy służącej do zbierania linii papilarnych, i spróbował odblokować iPhone’a 6 zablokowanego przez inną osobę.

Co prawda po kilku próbach Rogersowi udało się oszukać czytnik iPhone’a 6, jednak wnioski z tego eksperymentu idą znacznie dalej. Otóż ten sam bloger rok temu poddał podobnemu testowi także smartfon iPhone 5S, który miał wówczas premierę. Okazało się, że skaner zastosowany przez Apple’a w iPhonie 6 ma wyższą rozdzielczość, jest bardziej czuły i skanuje większą powierzchnię niż jego odpowiednik zamontowany w modelu iPhone 5S. Rezultat jest taki, że test przeprowadzony z powodzeniem przed rokiem na starszym urządzeniu okazał się nieskuteczny w iPhonie 6 – nowy telefon nie dał się oszukać.

Wniosek z przeprowadzonej próby wskazuje jednoznacznie, że nowy Touch ID zastosowany przez Apple jest lepszy zabezpieczeniem smartfona niż jego starszy o rok odpowiednik.

Źródło: GSMArena

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.