Czytniki linii papilarnych w drodze do kolejnych smartfonów Samsunga

Opublikowano: 2015-11-26
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Samsung #sprzęt / podzespoły #plotki

news-samsung-czytnik_linii_papilarnych-1Z informacji podanych przez południowokoreańskie media, Samsung planuje poszerzyć możliwości swoich przyszłych, tańszych smartfonów, wprowadzając do nich czytniki linii papilarnych.

Aktualnie tego rodzaju skanery oferuje jedynie kilka smartfonów Samsunga, głównie te najdroższe – m.in. tegoroczne Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge Plus oraz Galaxy Note 5. Według najnowszych doniesień wkrótce się to zmieni i poznamy kolejne modele wyposażone w technologię biometryczną. Tym razem ma to dotyczyć telefonów z niższej półki cenowej, chociaż nie podano żadnych konkretnych szczegółów.

Być może oznacza to, że Samsung czuje presję ze strony chińskich producentów smartfonów, którzy czytniki linii papilarnych zaczynają umieszczać w coraz tańszych modelach. Ponadto, dużo się mówi o wadzie usługi Samsung Pay, jaką jest wspieranie tylko wspomnianych czterech flagowych urządzeń Koreańczyków. Gdy system płatności trafi na początku 2016 roku na kolejne rynki, konieczne wydaje się rozszerzenie jest dostępności na posiadaczy nowych, budżetowych słuchawek. Powinno to pomóc w jeszcze efektywniejszym konkurowaniu z Apple Pay i Android Pay. Największą przeszkodą jest jednak cena komponentów biometrycznych. Ciekawe więc, jak Samsung poradzi sobie z tą niedogodnością i czy wszelkie nieoficjalne informacje znajdą swoje potwierdzenie w rzeczywistości.

Źródło: Korea Herald

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.