D Free da znać, kiedy trzeba odwiedzić łazienkę

Opublikowano: 2015-10-16
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #technologie #pozostali

news-d_free-wearable-1Triple W Japan ujawniło urządzenie z gatunku wearables, które poinformuje użytkowników, kiedy muszą udać się za potrzebą. Firma twierdzi, że D Free przyda się szczególnie tym, którzy mają problem z układem moczowym.

W trakcie zeszłotygodniowej imprezy Combined Exhibition of Advanced Technologies w Tokio, firma Triple W Japan po raz pierwszy pokazała swoje najnowsze dzieło – umieszczany na brzuchu gadżet informujący o konieczności udania się do łazienki, który korzysta z fal ultradźwiękowych do monitorowania wewnętrznych organów, przesyłając uzyskane dane do smartfona.

Producent uważa, że D Free będzie idealnym rozwiązaniem dla ludzi cierpiących na nietrzymanie kału i moczu, ludzi starszych, a także dzieci. Nadal jednak trwają pracę nad ulepszeniem urządzenia i wygodniejszym przytwierdzaniem go do bielizny – wiele osób ma wątpliwości, że w kontakcie ze skórą może powodować otarcia. W sprzedaży D Free zadebiutuje wiosną przyszłego roku.

Źródło: Reuters

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.