Dalsze cięcia w Sony – firma zamknie wszystkie swoje punkty sprzedaży w Kanadzie

Opublikowano: 2015-01-16
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Sony #sprzedaż / wyniki #problemy / awarie

news-sony-kanada-sklepy-zamknięcieZła wiadomość dla fanów Sony mieszkających w Kraju Klonowego Liścia. Japońska firma wypuściła oświadczenie, z którego jasno wynika, że w ciągu najbliższych dwóch miesięcy dojdzie do zamknięcia wszystkich 15 sklepów producenta na terenie Kanady.

Oficjalne sklepy Sony, które zostaną zamknięte znajdują się na terenie Alberty (trzy salony sprzedaży), Greater Vancouver (również trzy), Greater Toronto (sześć placówek handlowych), Ottawy (jeden sklep), Montrealu (także jeden) oraz w mieście Quebec (jeden punkt sprzedaży). Oznacza to, że ponad 90 pracowników będzie musiało zacząć szukać sobie nowej pracy w najbliższych miesiącach.

Sklep internetowy Sony nadal będzie funkcjonował, zatem mieszkańcy Kanady będą mogli nadal zamawiać przez niego produkty. Oprócz tego istnieją jeszcze autoryzowane punkty sprzedaży, które japoński gigant będzie przez cały czas wspierał.

Wczoraj Teleguru pisał o możliwym scenariuszu, zgodnie z którym Sony może sprzedać swój dział mobilny, gdyż nie przynosi on żadnych zysków. Słabe wyniki finansowe tego biznesu są jedną z głównych przyczyn prawdopodobnej straty w wysokości około 2 miliardów dolarów na koniec roku fiskalnego.

Możliwe, że zamykanie niektórych centrów sprzedażowych jest jedną z metod koncernu na zmniejszenie swoich pogłębiających się strat i problemów.

Źródło: Phonearena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.