Dane abonentów T-Mobile narażone w wyniku awarii aplikacji MiBOA

Opublikowano: 2016-02-01
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #T-Mobile #wyniki / raporty

news-tmobile-miboa-awariaJak informuje serwis Niebezpiecznik.pl, w T-Mobile doszło dziś do awarii aplikacji mobilnej MiBOA, a co za tym idzie do wycieku danych personalnych klientów operatora. Na szczęście problem został już rozwiązany.

Na Facebooku T-Mobile klienci od rana zgłaszali problemy z aplikacją wskazując, że automatycznie logowali się na konta innych osób. W ten sposób mogli zobaczyć czyjeś dane osobowe i billingowe, dokonać ewentualnych zmian w sposobie fakturowania, a także z łatwością aktywować lub dezaktywować wszelkie usługi. Co więcej, za pomocą MiBOA można również doładowywać inne numery telefonów.

Sytuacja została już jednak opanowana poprzez wyłączenie automatycznego logowania, o czym T-Mobile poinformował za pośrednictwem portalu społecznościowego. Od teraz wszyscy użytkownicy proszeni są o podanie swojego numeru i jednorazowego kodu. Dla pewności warto sprawdzić stan środków i usług.

Podobny problem spotkał ostatnio OLX i Allegro – internauci byli podłączani do cudzych kont, jednak dość szybka reakcja i częściowe wyłączenie serwisów uchroniły przed poważniejszym wyciekiem danych.

Źródło: Niebezpiecznik

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.