Darmowy Internet bezprzewodowy w Krakowie

Opublikowano: 2014-10-13
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali operatorzy #Internet mobilny #urzędy

news-krakow-1Mieszkańcy miasta przegłosowali, że na cel ten zostanie przeznaczonych 1.5 mln zł z budżetu obywatelskiego. Tym samym, Kraków upodobni się pod tym względem do np. Wrocławia.

Dostęp do Sieci będzie możliwy w 21 lokalizacjach (np. Błonie, pętle tramwajowe, ZOO, parki itp.), które są często odwiedzane przez turystów oraz zwiedzających. Jednocześnie punkty zostały tak dobre, by nie były zbyt gęsto zamieszkane. Ma to zminimalizować ryzyko, że okoliczni mieszkańcy zrezygnują z domowego Internetu na rzecz bezpłatnej miejskiej sieci.

Projekt zostanie wdrożony w ciągu najbliższych trzech lat, a w niedalekiej przyszłości zostanie ogłoszony przetarg mający wyłonić usługodawcę. Warto na koniec dodać, że według szacunków roczny koszt utrzymania miejskiego Internetu wyniesie 500 tys. zł.

Źródło: telko.in

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.