Debata prezydencka sprawiła, że Polacy przestali dzwonić

Opublikowano: 2015-05-19
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Play #wyniki / raporty

news-telefon-połączeniaNiedzielny wieczór wprawił sieć Play w niemałą konsternację. Po godzinie 20-ej nastąpił nagły spadek liczby połączeń, który wyglądał na awarię sieci. Wszystkiemu winna była jednak debata prezydencka.

Play zapewne szykował już plan mający jak najszybciej zapobiec alarmującej sytuacji. Nie często zdarza się bowiem, żeby w sposób tak nagły i niespodziewany ludzie zaprzestali wykonywania połączeń. Wszystko wyjaśnił jednak następnego dnia rzecznik prasowy fioletowego operatora – Marcin Gruszka – twierdząc: „Myśleliśmy, że awaria, ale okazało się, że to tylko debata prezydencka i Polacy przestali dzwonić”. Jak widać, skończyło się tylko na chwilowym strachu.

news-play-rzecznik-twitter

Debatę pomiędzy Bronisławem Komorowskim a Andrzejem Dudą obejrzało ponad 10.5 miliona widzów na jednym z pięciu transmitujących ją kanałów. Oznacza to, że około 2/3 Polaków, którzy w tym czasie oglądali telewizję przyczyniło się do takiego rekordu oglądalności. Natomiast portal Wirtualne Media podał, że przynajmniej przez minutę debatę oglądało ponad 16 milionów osób. Większość z nich (prawie 8 milionów) wybrała stacje TVP należące do telewizji publicznej, zaś około 3 milionów widzów oglądało pojedynek kandydatów na prezydenta w Polsacie i Polsacie News.

Źródło: własne

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.