Debiutancka aplikacja mobilna Nintendo ma już 3 miliony użytkowników

Opublikowano: 2016-04-01
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #pozostali #gry / aplikacje

news-miitomo-nintendo-1Nintendo weszło w tym roku na rynek mobilny, wydając w połowie marca swoją pierwszą aplikację o nazwie Miitomo. Obecnie znajduje się ona na telefonach 3 milionów użytkowników.

Miitomo zadebiutowało 17 marca bieżącego roku na platformach iOS i Android. Aplikacja od początku cieszyła się sporą popularnością, czego dowodem jest milion pobrań w ciągu trzech dni od premiery. Początkowo dostępna wyłącznie w Japonii, 31 marca trafiła do Europy i Stanów Zjednoczonych. W mniej niż 24 godziny zaczęło z niej korzystać kolejne 2 miliony osób, o czym poinformował brytyjski oddział Nintendo na swoim profilu na Twitterze.

Jest to duży sukces japońskiej korporacji, która znana jest głównie z produkcji takich konsol jak GameCube, Wii i Nintendo DS oraz gier z kultowymi postaciami pokroju Mario czy Link z serii The Legend of Zelda. Niemniej, wielu spodziewało się, że pierwszy tytuł Nintendo na smartfony i tablety będzie grą na bazie którejś ze znanych marek, a w rzeczywistości okazała się nieskomplikowaną aplikacją społecznościową Miitomo.

Do końca marca 2017 roku w planach firmy są kolejne cztery produkty mobilne, wśród których być może znajdzie się coś dla zapalonych graczy.

Źródło: Nintendo, własne

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.