Debiutuje nowy Outlook dla iOS i Androida

Opublikowano: 2015-01-30
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #gry / aplikacje

news-outlook-android-iosWraz z finalnym Office’em dla tabletów z Androidem, Microsoft udostępnił nową mobilną wersję popularnego klienta poczty Outlook, którego użytkownicy smartfonów opartych na platformach Apple i Google mogą już pobierać i testować.

W tej chwili Outlook dostępny jest w wersji Preview, a więc znajduje się we wczesnej fazie. Jeszcze wiele jest do poprawki, czego zresztą nie ukrywa sam Microsoft, zapowiadając, że co tydzień pojawiać się będą nowe aktualizacje. Nowy/stary Outlook jest w gruncie rzeczy przemianowanym programem „Acompli”, po tym jak gigant z Redmond zakupił dwa miesiące temu studio odpowiedzialne za tę aplikację. Podobieństwo jest duże, pozostało wiele naleciałości (jak chociażby podpis „Sent by Acompli for Android”), ale z każdym kolejnym uaktualnieniem ma się to zmienić.

Outlook Preview umożliwia praktycznie to samo, co aplikacja na komputery stacjonarne. Obsługuje różne skrzynki pocztowe i usługi, jak Office 365, Exchange, Outlook.com, Yahoo! Mail, Gmail i wielu innych oraz zapewnia integrację z m.in. Dropbox i OneDrive, dzięki czemu w łatwy i przyjemny sposób można uzyskać dostęp do zapisanych w chmurze plików. Aplikacja oferuje również dostęp do kalendarza (można zaplanować sobie konkretne wydarzenia, ważne przypomnienia) i listy kontaktów, które aktualizują się przy każdej konwersacji, zapisując konkretne rozmowy, odbierane i przesyłane pliki i związane z daną osobą wydarzenia. Wszystko jest posortowane, co ułatwia wyszukiwanie interesujących korespondencji lub pozwala sprawdzić, z kim utrzymuje się najczęstszy kontakt.

news-outlook-ios-androidSkrzynka podzielona jest na kategorie: „Priorytetową” i „Inne”. Do tej pierwszej trafiają wiadomości, które zostaną uznane za ważne, natomiast do drugiej te, które nie są tak istotne i mogą poczekać. Wiadomości można również wrzucić do archiwum albo nadać im inny priorytet poprzez przeniesienie ich na inny termin, tj. wyznaczyć konkretną datę, kiedy użytkownik zamierza się z takim mailem zapoznać.

Przyszłość Outlooka dla Androida i iOS zdaniem Microsoftu stoi jednak pod znakiem różnego rodzaju przedsiębiorstw. Firma zamierza głównie pod tym kątem rozwijać aplikację, stale dorzucając do niej interesujące, biznesowe i organizacyjne funkcje, aby trafić w gusta przedstawicieli wielu korporacji.

Wersję testową Outlooka dla iOS i Androida można już pobierać w odpowiednich dla danej platformy sklepach i warto dać mu szansę, przy okazji testując różne jego opcje. Program już teraz działa szybko, sprawnie i nie powoduje zbyt wielu problemów.

Źródło: The Verge, własne

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.