Deweloperzy Windows Phone cieszą się największymi zarobkami

Opublikowano: 2016-03-03
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #pozostali #gry / aplikacje #systemy operacyjne

news-windows_phone-money-1Firma InMobi wzięła pod lupę zarobki ponad 1000 deweloperów aplikacji mobilnych z całego świata. Najbardziej opłacalną platformą okazuje się być stosunkowo niszowy Windows Phone.

Trzeba przyznać, że dane przedstawione w raporcie „State of Mobile App Developers 2016” są dosyć zaskakujące, ale przyglądając się im z bliska można zauważyć w czym rzecz. Zarobki twórców aplikacji na Windows Phone są ponad dwukrotnie większe (11400 dolarów) niż ich kolegów po fachu programujących na Androida (4900 dolarów), a także o 50% większe niż gaże deweloperów iOS (8100 dolarów). Z tego 49% autorów programów Windows Phone zgarnia miesięcznie więcej niż 10 tysięcy dolarów, podczas gdy na Androidzie i iOS takie sumy uzyskuje odpowiednio 45% i 53% respondentów.

Jak to możliwe? InMobi tłumaczy, że chodzi o zdecydowanie mniejszą konkurencję na platformie Microsoftu, a co za tym idzie łatwość przebicia się ze swoim produktem do szerszego grona odbiorców. Jednakże pomimo zauważalnie lepszych zarobków, 86% deweloperów pisze swoje aplikacje na Androida, 56% na iOS, a zaledwie 21% na Windows Phone.

Źródło: MSPoweruser

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.