Disney stworzył smartwatcha, który odgadnie, co dotykasz

Opublikowano: 2015-11-12
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #technologie #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-disney-em_sense-1Disney Research i Carnegie Mellon University przygotowali prototyp smartwatcha, który za sprawą technologii o nazwie EM-Sense potrafi zgadnąć, co w danej chwili dotyka jego użytkownik.

Wiele przedmiotów codziennego użytku wydziela pewną ilość szumu elektromagnetycznego i kiedy wchodzimy z nimi w kontakt, do naszego ciała wysyłany jest odpowiedni impuls. Na tej podstawie oparty jest pomysł Disneya o nazwie EM Sense, który potrafi wykrywać wspomniane sygnały elektromagnetyczne i dokonując ich analizy w czasie rzeczywistym, odczytywać, jaki obiekt aktualnie trzymamy lub chwilę wcześniej dotknęliśmy.

Disney Research, korzystając z tej technologii i pomocy Carnegie Mellon University, stworzył prototypowego smartwatcha, który wygląda na Samsunga Galaxy Gear z wieloma dodatkowymi elementami, m.in. odbiornikiem radiowym przekształconym w szybki, szerokopasmowy, uniwersalny czujnik elektromagnetyczny. Całość wygląda dosyć nieestetycznie, ale spełnia swoje zadanie i jak twierdzą naukowcy, wiele osób mogłoby odtworzyć to samo w warunkach domowych przy relatywnie niskich kosztach.

news-disney-smartwatch-prototyp-2Z wewnętrznych testów Disney Research wynika, że poziom detekcji wynosi 96.1%. Urządzenie potrafi prawidłowo wykrywać takie obiekty jak m.in. drzwi, klamki, meble, drabiny, kuchenki, lodówki czy też laptopy. O tym, jakie możliwości stwarza ten wynalazek informuje poniższy materiał, w którym przedstawiono kilka przykładów interakcji.

Źródło: Ars Technica

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.