Do sieci trafiły zdjęcia prawdopodobnego następcy Nokii Lumia 1020

Opublikowano: 2014-12-01
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Nokia #pozostali #sprzęt / podzespoły #plotki

news-lumia1030Przez jakiś czas w Internecie krążyły informację o następcy Lumii 1020, występującym pod nazwą kodową „McLaren”. Projekt został rzekomo skasowany, choć całkiem możliwe, że smartfon jednak żyje i ma się dobrze.

Tak jak Lumia 1020 (znana m.in. ze swojego aparatu PureView z matrycą o rozdzielczości 41 mpix), tak i jej następca ma być wyposażony w równie imponującą kamerę. Jeśli wszelkie doniesienia się potwierdzą, Lumia 1030 (lub jakkolwiek urządzenie zostanie nazwane) może mieć aparat 50 mpix, co z pewnością powinno rozbudzić apetyty entuzjastów mobilnej fotografii. Ciekawostką jest również fakt użycia diody LED zamiast lampy ksenonowej. Oprócz tego spekuluje się, że urządzenie zostanie wyposażone w czterordzeniowy procesor, pięciocalowy wyświetlacz o rozdzielczości 1080p, 2 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamieci wbudowanej. Smartfon ma mieć również aluminiową obudowę, z jednym plastikowym elementem na samym dole.

news-lumia1030-przódNie brakuje informacji o tym, że Lumia 1030 może otrzymać również rozwiązanie znane z anulowanego projektu “McLaren”, czyli obsługiwanie smartfona gestami wykonywanymi nad ekranem. Mimo wszystko nadal nie wiadomo czy omawiane urządzenie to prototyp wspomnianego projektu, czy zupełnie nowy smartfon, identyfikowany do tej pory jako „RM-1052” oparty na systemie Windows Phone 8.1.

news-lumia1030-tyłOdpowiedzi na wszystkie nurtujące, związane z Lumią 1030 pytania zostaną prawdopodobnie udzielone podczas targów Mobile World Congress, które odbędą się w marcu 2015 roku w Barcelonie.

Źródło: GSMArena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.