Dobre wieści z obozu HTC - firma po III kwartale 2014 jest na plusie

Opublikowano: 2014-10-31
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #HTC #sprzedaż / wyniki

news-htc-raportSytuacja tajwańskiej firmy pokazuje, jak wielka zmiana może się dokonać na przestrzeni zaledwie roku. HTC znowu zanotowało zysk, a wszystko dzięki smartfonom z serii Desire oraz modelowi One M8.

Zgodnie z raportem opublikowanym na początku października, HTC kontynuuje swoją zwycięską passę także w III kwartale 2014 roku, dzięki czemu tajwański producent urządzeń przenośnych może poszczycić się zyskiem na poziomie 19 milionów dolarów. Dochód za ten okres wyniósł zaś około 1.4 miliarda dolarów. Jest to zatem spadek w porównaniu do poprzedniego kwartału, w którym udało się uzyskać rezultat wysokości 2.2 miliarda dolarów.

Przedsiębiorstwo jest szczególnie zadowolone z przyjęcia modelu HTC One M8. Pomimo rosnącej konkurencji smartfon ten zdołał w badanym okresie utrzymać wysoką pozycję, pozostając jednym z najlepiej sprzedających się urządzeń mobilnych w swojej klasie. Smartfony średniego segmentu, czyli modele z linii Desire także przyniosły zysk HTC. Nie podano jednak żadnych szczegółów odnośnie liczby sprzedanych egzemplarzy.

Źródło: GSMArena

 

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.