Dokumentacja Windows 10 wyjawia ograniczenia dla urządzeń z 512 MB RAM

Opublikowano: 2015-05-27
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #systemy operacyjne #sprzęt / podzespoły

news-lumia520Microsoft obiecał, że najnowsza, dziesiąta edycja „okienek” dla smartfonów będzie wspierać nawet najtańsze i wiekowe już modele Lumia. Nierozwiązana pozostała jednak kwestia tego, jak z Windows 10 poradzą sobie urządzenia z mniej niż 1 GB RAM na pokładzie. Nieco światła na tę sprawę rzuca dokumentacja, która wyciekła do sieci.

Według najnowszych danych, około 97% zewnętrznych aplikacji będzie działać na telefonach z 512 MB pamięci RAM. Jednakże część z nich zostanie wprowadzona w stan uśpienia w momencie przełączania się na inne programy, przez co ich wznawianie będzie za każdym razem zabierało nieco czasu. Ponadto, w przypadku pamięciożernych witryn internetowych, urządzenie będzie przechowywać jedynie dwie takie strony powodując, że pozostałe będą się za każdym razem przeładowywać.

news-windows10-dokumentacja

Dokumentacja odniosła się też do zdjęć w trybie HDR, które będą w niższej jakości, gdyż wspomniane tanie telefony są w stanie uchwycić jedynie trzy 5-megapikselowe ujęcia, zamiast pięciu 8-megapikselowych. Nieco więcej ograniczeń zostanie nałożonych na aplikacje nawigacyjne. Śledzenie lokalizacji jest możliwe w tle, o ile aktywne aplikacje nie zabiorą zbyt dużej ilości pamięci. Jeśli chodzi o aplikacje typu Skype, to zabierają one najwięcej około 120 MB RAM, a 20 MB działając w tle. W przypadku przełączania się na inne programy mogą wystąpić problemy z rozmowami wideo i odbieraniem połączeń.

Warto jednak pamiętać, że ograniczenia te odnoszą się głównie do najstarszych smartfonów. Obecnie Microsoft wyposaża w 1 GB nawet tak tanie urządzenia jak Lumia 430, która nie powinna mieć żadnych problemów z prawidłowym obsłużeniem Windows 10.

Źródło: WMPoweruser

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.