Dwa Nexusy od HTC w tym roku?

Opublikowano: 2016-01-19
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #HTC #sprzęt / podzespoły #plotki

news-htc-nexus-2016Internet obiegła plotka wskazująca, że za tegoroczne Nexusy będzie odpowiadać HTC. Tajwański producent już wcześniej miał okazje współpracować z Google przy tworzeniu smartfonów z tej serii.

W ubiegłym roku swoją premierę miały LG Nexus 5X oraz Huawei Nexus 6P. Obydwa zadebiutowały w tym samym czasie, co zdarzyło się po raz pierwszy w historii linii Nexus. Smartfony od samego początku zbierają jednak dość mieszane opinie. Część osób sugeruje, że pod względem designu odbiegają od tego, do czego zdążyły na przestrzeni lat przyzwyczaić inne modele od Google, tracąc przy tym „dawny urok”. Niektórzy z kolei skarżyli się na różne problemy techniczne, związane np. z wadliwym dotykiem ekranu czy działaniem mikrofonu. Równie wiele jest jednak pochwał w stosunku do Nexusa 5X i Nexusa 6P – głównie związanych z czystą wersją Androida, aparatami fotograficznymi i czytnikiem linii papilarnych.

Spekulowano, że w 2016 roku ujrzymy kolejnego Nexusa od Huawei, dla którego 6P był debiutanckim modelem powstałym we współpracy z Google. Chociaż nadal nie jest to wykluczone, najnowsze doniesienia z Chin sugerują, że w najbliższych miesiącach poznamy dwie propozycje sygnowane marką HTC. Informacje na ten temat są niestety zdawkowe. Wiadomo tylko, że jeden z telefonów ma mieć ekran o przekątnej 5-cali, drugi zaś 5.5-cala. Dla Tajwańczyków z pewnością byłaby to dobra okazja do poprawienia swojej aktualnej sytuacji, wyjścia z cienia i przekonania konsumentów, że nadal potrafią robić udane smartfony.

Źródło: GSMArena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.