Dwa nowe, topowe smartfony Microsoftu w drodze

Opublikowano: 2015-05-04
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły #plotki

news-lumia-640xlPortal UnleashThePhone, powołując się na swoje źródła związane z Microsoftem, wyjawił, że w tym roku ujrzymy dwie flagowe Lumie. Przy okazji ujawniono ich prawdopodobne specyfikacje.

Pierwszym z modeli ma być Lumia o nazwie kodowej Cityman, wyposażona w 5.7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli (QHD) oraz ośmiordzeniowy procesor od Qualcomm i 3 GB pamięci operacyjnej RAM. Zważywszy na to, że urządzenie ma być flagowcem, wspomnianym chipsetem będzie przypuszczalnie Snapdragon 810. Reszta przewidywanej specyfikacji obejmuje 32 GB pamięci wbudowanej, slot kart microSD, aparat główny 20 Mpix z potrójną diodą LED, 5-megapikselową przednią kamerę oraz baterię o pojemności 3300 mAh (wymienialna).

Lumia Talkman cechuje się natomiast 5.2-calowym ekranem o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli i sześciordzeniowym procesorem Qualcomm (Snapdragon 808?), wspartym przez 3 GB RAM. Jeśli chodzi o aparaty, model ten ma mieć podobną konfigurację jak Cityman. Akumulator smartfona ma być nieco mniej pojemny – 3000 mAh. Ponadto, zdaniem źródła Lumia Talkman będzie znacznie cieńsza niż Lumia 930 (9.8 mm grubości).

Oba urządzenia mają trafić na rynek w okolicach premiery Windows 10 dla smartfonów, czyli w ostatnich miesiąc tego roku.

Źródło: UnleashThePhones

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.