Dwie piąte mieszkańców Ziemi to internauci

Opublikowano: 2014-09-02
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Internet mobilny #telefony / urządzenia #wyniki / raporty

news-internet-światZ Internetu korzysta dzisiaj 40 procent ludzkiej populacji. Okazuje się więc, że określenie globalna sieć jest wciąż nieco na wyrost.

Magazyn Forbes wraz z firmą analityczną Statista przeprowadzili badania dotyczące wykorzystanie Internetu na naszym globie. Z zebranych danych wynika, ze obecnie na całym świecie z Sieci korzysta około 40 procent całej ludzkiej populacji.

news-internet-swiat1Najpowszechniej (41 proc. wszystkich internautów) Sieć jest wykorzystywana na kontynencie azjatyckim. Na drugim miejscu znaleźli się Europejczycy z wynikiem 26 proc. Dziwić nieco może trzecia lokata Ameryki Północnej – z badań wynika, że w USA i Kanadzie z Internetu korzysta zaledwie 14 procent mieszkańców.

Analiza wskazuje, że najszybsze łącza internetowe mają mieszkańcy Korei Południowej, którzy mogą surfować w Sieci ze średnią prędkością 23.6 Mb/s. Na drugim miejscu są Japończycy z o wiele gorszym wynikiem na poziomie 14.6 Mb/s. W Europie najszybszy Internet (12.7 Mb/s) znajdziemy w Szwajcarii. Polska nie znalazła się na liście 10 europejskich krajów z najszybszym Internetem.

news-internet-swiat3Według obliczeń w 2013 roku 73.4 proc. internautów na świecie łączyło się z Siecią w technologiach mobilnych. Według prognoz w roku 2017 ten odsetek wzrośnie do ponad 90 proc.

Źródło: Forbes

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.