Dzieci nieuważnie obchodzą się z urządzeniami mobilnymi

Opublikowano: 2015-11-20
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki #problemy / awarie

news-square_trade-dzieci_i_smartfonyWedług raportu SquareTrade rodzice w Polsce wydali 760 milionów zł na wymianę i naprawę urządzeń mobilnych zniszczonych przez dzieci w ciągu ostatnich 5 lat. W całej Europie suma ta wynosi 7.2 miliarda euro.

Według najnowszych badań SquareTrade, dostawcy kompleksowego planu ochrony urządzeń mobilnych, w ostatnim roku dzieci w Polsce zniszczyły 2.9 miliona smartfonów, tabletów i laptopów. W Europie liczba zniszczonych urządzeń to 41.2 miliony. Naprawa i wymiana sprzętu w ciągu ostatnich pięciu lat kosztowała polskich rodziców ponad 760 milionów zł.

Już 90% polskich nastolatków w wieku 13-17 lat ma własny smartfon, tablet lub laptop. To najlepiej wyposażona, ale też najbardziej nieuważna grupa – 51% ankietowanych zniszczyło w ostatnim roku swoje urządzenie. Nastolatkowie spędzają średnio 3 godziny dziennie korzystając z urządzeń mobilnych (średnia wśród dzieci 1-17 lat do 1.6 godziny).

Według badań SquareTrade:

  • W 40% polskich rodzin dziecko zniszczyło urządzenie
  • W ostatnim roku dzieci zniszczyły 1.2 miliona smartfonów
  • Najczęstsza przyczyna zniszczeń to strącenie ze stołu – 48% nieszczęśliwych wypadków
  • Najwięcej nieszczęśliwych wypadków ma miejsce w domu – 65% zniszczeń

„Nie jest tajemnicą, że dzieci, zwłaszcza nastolatkowe, są podłączone do sieci dzięki urządzeniom mobilnych bardziej niż kiedykolwiek. Dla polskich rodziców wiąże się to z dodatkowymi kosztami, a im starsze dziecko, tym większe ryzyko zniszczenia smartfona. W Polsce już 26% dzieci w wieku 1.5 lat ma swój tablet, smartfon lub laptop. Zachęcamy rodziców, aby czuwali nad tym, jak dziecko korzysta z urządzeń mobilnych i uczyli dbania o kosztowny sprzęt” – powiedział Kevin Gillan, dyrektor zarządzający SquareTrade na Europę.

Źródło: SquareTrade

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.