Dzieci w Sieci - nowa usługa T-Mobile

Opublikowano: 2015-06-02
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oferty / taryfy #T-Mobile #pakiety / usługi

news-tmobile-dzieci_w_sieciŚwiat Internetu i nowych technologii stwarza użytkownikom, szczególnie najmłodszym, doskonałą szansę na rozwój, jednak korzystając z tych dobrodziejstw w nieumiejętny sposób można narazić się na szereg zagrożeń. T-Mobile wychodzi naprzeciw potrzebom rodziców i rozpoczyna działania edukacyjne oraz wprowadza usługę „Dzieci w Sieci”, wspomagającą ochronę najmłodszych w Internecie.

Internet jest dla dzieci bogatym źródłem wiedzy oraz atrakcyjnym sposobem na rozwijanie zainteresowań. Wartościowe technologie, wykorzystywane w nieodpowiedni sposób mogą jednak stać się dla nich szkodliwe. Najnowsze badania pokazują, że prawdopodobieństwo spotkania się z nienawiścią lub obraźliwymi wiadomościami w Internecie wzrosła w ostatnich 4 latach z 13% do 20%, a 12% nastolatków narażonych jest na skutki cyberprzemocy.

Z pomocą przychodzi T-Mobile, który wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców i opiekunów, stworzył stronę „W Cyfrowym Świecie”, na której umieszczone są praktyczne porady dotyczące sposobu korzystania z nowych technologii, zapewniając dostęp do użytecznej wiedzy, pomocnej w edukacji i rozwoju dzieci. Na platformie rodzice m.in. znajdą przydatne informacje i wskazówki, w jaki sposób uświadomić swoich podopiecznych o zasadach bezpieczeństwa w sieci oraz dowiedzą się o dostępnych, wspierających ich w tym celu rozwiązaniach technologicznych.

Równolegle, wraz ze startem działań edukacyjnych, T-Mobile wprowadza nową usługę „Dzieci w Sieci”, która umożliwia opiekunom sprawowanie kontroli nad treściami pochodzącymi z Internetu, do których mają dostęp dzieci, dzięki czemu Internet staje się bezpiecznym źródłem wspólnej rozrywki dla całej rodziny. Usługa „Dzieci w Sieci” to narzędzie do zdalnego zarządzania treściami przeglądanymi przez dziecko w Internecie. Dostarcza m.in. takie rozwiązania jak określenie blokowanych stron WWW, wyświetlanych przez najmłodszych. W ramach usługi, ochroną mogą być objęte wszystkie urządzenia łączące się z Internetem poprzez mobilną sieć T-Mobile, czyli telefon komórkowy, tablet, phablet czy komputer osobisty.

Wszystkie te ustawienia rodzic może zdefiniować poprzez panel administracyjny dostępny na stronie usługi znajdującej się pod tym adresem lub poprzez aplikację Dzieci w Sieci dostępnej na Androida, iOS i Windows Phone. Usługa dostępna jest w promocyjnej cenie 4.99 zł miesięcznie, przy podpisywaniu nowej umowy oraz za 5.99 zł miesięcznie przy aktywacji w dowolnym momencie umowy obowiązującej.

T-Mobile oferuje również bezpieczne miejsce dla dzieci z wyselekcjonowaną zawartością (gry, piosenki, audiobooki, testy, quizy, kursy językowe). Wszystko to dostępne dla klientów T-Mobile w MyBox.

Źródło: T-Mobile

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.