Dziś Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego

Opublikowano: 2016-07-15
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wyniki / raporty

img-phone-stop-115 lipca jest nieformalnym Światowym Dniem Bez Telefonu Komórkowego. Idea wyłączenia komórki została zainicjowana przez internautów.

W Polsce co najmniej 97% ludzi posiada przynajmniej jeden telefon. Na świecie z tej formy łączności korzysta ponad siedem miliardów osób. Telefony komórkowe już dawno przestały służyć tylko do dzwonienia. Dziś są komputerami, czytnikami, aparatami fotograficznymi, odtwarzaczami filmów czy muzyki. Równie często korzystamy z nich do przeglądania Internetu.

Obecnie problemem staje się uzależnienie od nieustannego dostępu do smartfona i zagrożenia płynące ze swobodnego dostępu dzieci do Internetu. Ciągły kontakt z telefonem może powodować też nadpobudliwość, zmęczenie, problemy ze wzrokiem i snem. UKE przypomina więc, że warto spędzić dzisiejszy dzień bez komórki i pomyśleć o zmianie myślenia oraz chwilowym odłączeniu.

Źródło: UKE

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.