Elektroniczny portfel Apple Pay: Visa już gotowa

Opublikowano: 2014-09-12
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Apple #sprzęt / podzespoły

news-apple-visa-1Firma Visa poinformowała, że jest już gotowa by włączyć swoich klientów, którzy kupią iPhone’a 6, do systemu płatności bezgotówkowych z wykorzystaniem tego smartfona.

Kilka dni temu Teleguru informowało o premierze nowych smartfonów iPhone 6. Pojawiły się wtedy doniesienia o systemie płatności bezgotówkowych o nazwie Apple Pay. Jest to rozwiązanie, które pozwala użytkownikom telefonów firmy z Cupertino płacić za towary i usługi w technologii NFC bez użycia gotówki lub karty płatniczej.

Tego typu platformy nie są zaskoczeniem na polskim rynku, gdzie od pewnego czasu można stosować NFC. Będzie to natomiast interesujące dla Amerykanów, do których Apple Pay jest adresowany w pierwszej kolejności. Obywatele USA nadal powszechnie korzystają z nieco już przestarzałych kart z paskiem magnetycznym. Jednak dzięki systemowi Apple będą mieli okazję przejść od razu do płatności z użyciem telefonu, pomijając inny etap ewolucji w transakcjach bezgotówkowych, czyli karty z wbudowanym chipem elektronicznym.

Apple Pay to system, który powstał w porozumieniu z trzema największymi wydawcami kart na świecie – American Express, Mastercard oraz Visa. Ta ostatnia firma poinformowała właśnie, że jest już gotowa na to, by włączyć swoich klientów do Apple Pay.

Decyzja firmy Apple o wejściu na ten rynek odzwierciedla ogrom możliwości, jakie oferują dziś usługi płatności cyfrowych. Dzięki tej decyzji usługi zbliżeniowe będą coraz lepiej znane i coraz szerzej wykorzystywane na całym świecie. Skorzystają na tym wszyscy gracze działający w ekosystemie płatności mobilnych. Ściśle współpracujemy z firmą Apple i z bankami członkowskimi naszej organizacji w celu wprowadzenia tej nowej usługi również na rynku europejskim – mówi Steve Perry, dyrektor ds. płatności cyfrowych w Visa Europe.

Na razie nie wiadomo czy i kiedy system Apple Pay maiłby się pojawić na polskim rynku. Na razie będzie funkcjonował jedynie w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: Visa

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.