Elephone Vowney - ekran 2K, 3 GB RAM i Windows 10 za 299 dolarów

Opublikowano: 2015-09-17
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-elephone-vowney-1Premiera Windows 10 Mobile zbliża się dużymi krokami i coraz więcej producentów zaczyna prezentować swoje urządzenia na tym systemie. Dziś swoim ciekawie zapowiadającym się smartfonem Vowney pochwaliła się firma Elephone.

Ten nieźle prezentujący się „Chińczyk” będzie pracował właśnie pod kontrolą najnowszej wersji platformy Microsoftu, choć w sprzedaży pojawi się też wariant z Androidem Lollipop. Wcześniej spekulowano, że telefon może oferować dual-boot, czyli opcję równoczesnego zainstalowania obu systemów, ale aktualnie wiele wskazuje, że była to po prostu zwykła plotka.

news-elephone-vowney-2 news-elephone-vowney-3Na specyfikację Elephone Vowney składa się 5.5-calowy ekran QHD (1440 x 2560 pikseli), ośmiordzeniowy procesor MediaTek MT6785, 3 GB RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej, bateria o pojemności 4200 mAh, aparat główny 21 Mpix (prawdopodobnie sensor Sony IMX230) i przednia kamera 8 Mpix oraz czytnik linii papilarnych. Dostępny będzie też wariant smartfona, w którym układ MediaTeka zastąpiono czterordzeniową jednostką od Intela. Ponadto, model ten zadebiutuje jedynie z Androidem na pokładzie.

Cena Elephone Vowney wynosi 299 dolarów. W tej chwili możliwe jest składanie zamówień przedpremierowych na oficjalnej stronie producenta. Wysyłka powinna rozpocząć się 10 października, aczkolwiek może termin ten może ulec zmianie.

Źródło: GSMArena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.