Ericsson: Co drugi Polak nie chce zmienić swojego operatora. Lojalność determinuje obsługa klienta

Opublikowano: 2016-09-08
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wyniki / raporty

news-internet-mobilny-1Z badania Ericsson ConsumerLab wynika, że połowa użytkowników smartfonów w Polsce chce nadal korzystać z usług swojego operatora. Bardziej przywiązani do obecnej sieci są Niemcy i Anglicy (odpowiednio 52 i 58%).

W Polsce lojalność użytkowników determinuje w głównej mierze obsługa klienta i tzw. „pierwsze wrażenie” (najważniejsze kryteria dla 23 procent ankietowanych Polaków). Porównując do poprzedniej edycji raportu, znaczenie obsługi klienta maleje na rzecz jakości mobilnego internetu, który jest ważny dla 20% Polaków. Globalna średnia wynosi 29%. Innymi czynnikami jest oferta (9%) i możliwość jej personalizacji (13%), a także jakość usług głosowych (7%) i zarządzanie kontem (6%).

Pomimo znaczących inwestycji operatorów w istniejącą infrastrukturę, liczba użytkowników smartfonów doświadczających codziennych problemów ze swoim urządzeniem nie uległa zmianie. Ponad połowa korzystających ze smartfonów w Polsce doświadcza codziennie przynajmniej jednego problemu związanego z siecią.

Badanie przeprowadzono w lutym 2016 roku. Wzięło w nim udział po 1000 użytkowników smartfonów z 14 krajów (2000 użytkowników w Indiach). Łącznie w ankiecie przebadano 15 tysięcy osób w przedziale wiekowym 18-69 lat, korzystających ze smartfonów z Androidem i iOS, mieszkających w Brazylii, Chinach, Indiach, Indonezji, Irlandii, Korei Południowej, Niemczech, Omanie, Polsce, Rosji, Stanach Zjednoczonych, Szwecji, na Ukrainie i w Wielkiej Brytanii. Wszyscy ankietowani przynajmniej raz w tygodniu korzystali z aplikacji łączących się z siecią za pośrednictwem danych komórkowych.

Źródło: Ericsson

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.