Ericsson: Europejczycy rzadko grają na smartfonach poza domem

Opublikowano: 2015-05-21
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wyniki / raporty

news-granie_na_smartfonieJak wielu graczy gra poza domem? Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Ericsson – rzadko. Europejczycy preferują za to zupełnie inne aktywności.

Na dworze smartfony wykorzystywane są przede wszystkim do słuchania muzyki (65%). Wpływ na to ma m.in. wzrost popularności serwisów streamingowych, takich jak Spotify, Deezer oraz coraz częstsze korzystanie ze smartfonów podczas aktywności sportowych, ze szczególnych uwzględnieniem biegania. Na drugim miejscu znalazło się natomiast wysyłanie wiadomości (49%). Mimo, że SMS pozostaje w tej dziedzinie zdecydowanym liderem, wraz ze wzrostem popularności Internetu mobilnego stopniowo rośnie również odsetek użytkowników korzystających z komunikatorów (Instant Messaging). To własnie kontakt przez IM jest obecnie preferowany wśród posiadaczy smartfonów.

Odsetek użytkowników grających w gry na smartfonach i tabletach przynajmniej kilka razy tygodniowo jest zbliżony – wynosi odpowiednio 40 i 41%. Dotyczy to zarówno grania w domu, jak i poza nim. Zaskakująca jest z kolei dysproporcja dotycząca przeglądania Internetu. 22% uczestników badania twierdzi, że surfuje po Internecie będąc na dworze. To ponad 4 razy mniej niż podczas przebywania w domu (93%).

Źródło: Ericsson

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.