Ericsson: Koniec z modemami 3G/LTE

Opublikowano: 2014-09-19
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki #problemy / awarie

Router

Ericsson rezygnuje z produkcji modemów do obsługi technologii 3G i LTE. Pracę straci ponad 1500 osób.

Koncern Ericsson, znany między innymi z produkcji sprzętu i rozwiązań sieciowych, poinformował, że zamierza zakończyć wytwarzanie modemów przeznaczonych do połączeń z Internetem w standardzie 3G i LTE.

Z wypowiedzi przedstawicieli firmy wynika, że produkcja i sprzedaż zewnętrznych urządzeń sieciowych dla domowych użytkowników przestała być opłacalna, między innymi ze względu na zdominowanie rynku przez firmy pochodzące z Azji (można przypuszczać, że chodzi o ZTE i Huawei), którym szwedzki producent nie jest w stanie dotrzymać kroku.

Według zapowiedzi ostatnim modelem wprowadzonym do sprzedaży będzie miniaturowy modem M7450, prac rozwojowych nad kolejnym modelem już nie będzie.

Ericsson przyznał, że zakończenie wytwarzania modemów wiąże się niestety z cięciami kadrowymi w firmie. Pracę straci w sumie ponad 1.5 tys. osób, głównie w Szwecji, Indiach i Niemczech.

Źródło: Ericsson

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.