Ericsson: Smartfony będą odpowiadać za większość ruchu w sieciach mobilnych w przyszłości

Opublikowano: 2015-04-09
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wyniki / raporty

img-simcards-12Firma Ericsson w swoim raporcie Mobility Report poinformowała, że na świecie jest już obecnie około 2.7 miliarda kart SIM działających na smartfonach. W 2020 roku liczba ta urośnie do ponad 6 miliardów.

W samym tylko 2014 roku przybyło na świecie 800 milionów subskrypcji działających na smartfonach (w tym nowi abonenci oraz osoby wymieniające prosty telefon na smartfon). Do 2020 roku największy wzrost zanotuje region Azji i Pacyfiku, który do tej pory cechował się małym nasyceniem rynku w segmencie smartfonów. Szacuje się nawet, że 80% smartfonów, które zostaną sprzedane w latach 2015-2020, trafi do użytkowników mieszkających właśnie w tym rejonie.

news-ericsson-mobility-report-simMobilny ruch sieciowy będzie rósł w tempie 40% rocznie. Jak wynika z raportu Ericsson Mobility, smartfony będą generować pięć razy więcej danych niż obecnie i w 2020 roku będą odpowiadać za 70% mobilnego ruchu sieciowego.

Ponad połowa ruchu generowanego przez smartfony w 2020 roku pochodzić będzie od użytkowników z regionu Azji i Pacyfiku. Stanie się tak, pomimo małej ilości zużywanych danych, przypadających na pojedynczego użytkownika. Ilość w tym regionie jest dwukrotnie mniejsza porównując zużycie danych u użytkowników z Ameryki Północnej i Europy Zachodniej.Ericsson przewiduje również wzrost ilości danych wykorzystywanych przez tablety i inne urządzenia mobilne, jednak będzie on mniej dynamiczny niż w przypadku smartfonów.

Źródło: Ericsson

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.