Ericsson i Apple doszli do porozumienia w sprawie patentów

Opublikowano: 2015-12-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-apple-ericsson-1Trwająca niemal od roku sprawa sądowa pomiędzy Ericssonem a Apple, dotycząca patentów związanych m.in. z LTE, dobiegła końca. Obie firmy zgodziły się pójść na ugodę.

W połowie stycznia 2015 roku Apple pozwało Ericssona o żądanie zbyt dużych opłat licencyjnych za patenty obejmujące standardy LTE, GSM, UMTS i inne, niesprecyzowane rozwiązania, pomimo zapewnień Szwedów o „uczciwych, rozsądnych i niedyskryminujących” zasadach umowy. Firma z Cupertino upierała się, że gigant telekomunikacyjny rości sobie prawo do należności, opierając wszystkie sumy na cenie urządzenia, zamiast brać pod uwagę koszt zawartej w niej technologii.

Po miesiącach sądowych zmagań, oba koncerny doszły w końcu do porozumienia, podpisując globalną umowę patentową, jednak jej szczegóły są w większości owiane tajemnicą. Wiadomo, że została ona zawarta na okres siedmiu lat i zawiera pewną kwotę początkową (przypuszczalnie około 60 milionów dolarów), którą Apple będzie musiał uiścić, jak również bliżej nieokreślone, regularne opłaty licencyjne.

Źródło: Reuters

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.