Ericsson łączy siły ze Swisscom i Qualcommem, realizując projekt łączący LTE, FDD i TDD

Opublikowano: 2015-09-04
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali

news-ericsson-1Ericsson wspólnie ze Swisscom i Qualcommem przetestował w pełni komercyjne, zaawansowane narzędzie LTE, oparte na agregacji trzech nośnych: LTE, FDD oraz TDD. Wdrożenie rozwiązania na rynek abonencki planowane jest na lato 2016 roku, co ma się zbiec z pojawieniem smartfonów obsługujących standardy FDD/TDD.

Do demonstracji doszło w salonie sieci handlowej Swisscom. Użyte zostały dwie nośne LTE TDD, każda o przepustowości 20 MHz oraz częstotliwości 2.6 GHz oraz jedna nośna LTE FDD o parametrach 15 MHz oraz 2.1 GHz. Kombinacja tych trzech nośników w obrębie FDD-LTE oraz TDD-LTE ma znacznie poprawić przyszłą wydajność sieci. Nowa technologia pozwoli większej liczbie użytkowników korzystać ze szczytowych prędkości transmisji danych w trakcie pobierania oraz wysyłania przy użyciu mobilnego Internetu oraz w zakresie rozrywki lub usług biznesowych. W tej konkretnej konfiguracji osiągnięto maksymalną prędkość 335 Mbps w trybie downlink.

Źródło: Ericsson

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.