Ericsson wykorzysta technologię 5G do poprawy bezpieczeństwa w kopalniach

Opublikowano: 2015-06-08
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali

news-ericsson-5g-kopalnieEricsson wprowadzi pilotażowy projekt wykorzystujący technologię 5G w komunikacji i zdalnym sterowaniu działaniami. Projekt, prowadzony we współpracy z kilkoma szwedzkimi firmami, ma na celu poprawę wydajności i bezpieczeństwa w szwedzkim przemyśle górniczym.

Projekt pod nazwą „Pilot for Industrial Mobile Communication in Mining” został podjęty w ramach programu „5G for Sweden”. Łączy on największe zakłady przemysłowe, uniwersytety i instytuty badawcze w celu opracowania rozwiązań ICT opartych na standardach 5G. Pilotaż dla przemysłu górniczego stanowi współpracę między firmami Ericsson, ABB, Boliden, SICS ICT Szwecja i Volvo Construction Equipment. Jego celem jest znalezienie rozwiązań, które można zastosować w przemyśle postrzeganym tradycyjnie jako trudne środowsko pracy o wysokim stopniu zagrożenia. W początkowej fazie projektu, system 5G, składający się z nowych i istniejących technologii, zostanie wykorzystany do zdalnego sterowania ciężarówki Volvo służącej do transportu rudy w kopalni eksploatowanej przez Boliden.

Torbjorn Lundahl, dyrektor programu „5G for Sweden”, mówi: „Skuteczne wdrożenie takiej technologii może i powinno prowadzić do poprawy bezpieczeństwa. Większa ilość podłączonych maszyn i urządzeń oznacza, że mniej osób będzie musiało pracować pod ziemią. Płynna integracja działań na powierzchni i pod ziemią pomoże poprawić bezpieczeństwo i wydajność oraz usprawni monitoring i zdalną kontrolę”.

Program „5G for Sweden” ma na celu stymulację cyfryzacji. Powinien zwiększyć konkurencyjność wewnątrz szwedzkiego przemysłu dzięki wdrożeniu i integracji rozwiązań ICT w produktach i usługach opartych na 5G. Programu zainicjuje badania, które mogą być prowadzone w wielu branżach przemysłu, pomóc w tworzeniu nowych projektów na uczelniach i w instytutach badawczych, oraz kilka pilotaży przemysłowych dotyczących potencjalnych rozwiązań 5G.

Źródło: Ericsson

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.