Ericsson zakończył proces przejęcia firmy Ericpol

Opublikowano: 2016-04-20
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wyniki / raporty

news-ericsson-1Ericsson sfinalizował przejęcie polskich i ukraińskich oddziałów firmy Ericpol, będącej od ponad 20 lat dostawcą rozwiązań dla Ericsson.

Dzisiejsza finalizacja jest następstwem ogłoszenia z 15 października 2015 roku o zawarciu przez Ericsson umowy przejęcia Ericpol w Polsce i na Ukrainie. Około 2100 pracowników firmy dołączy teraz do Ericssona, zajmując się rozwojem oprogramowania dla rozwiązań radiowych, chmury i IP.

Ericsson jest obecny w Polsce od 112 lat. W wyniku przejęcia będzie zatrudniał w naszym kraju ponad 2900 pracowników. Na Ukrainie 170 pracowników Ericpol wejdzie w skład zespołu Ericsson, który do tej pory liczył 160 osób. Ericsson jest obecny na Ukrainie od 1893 roku.

Szefem firmy Ericsson Ericpol w Polsce został Paweł Szczerkowski – absolwent Wydziału Inżynierii na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, który w Ericpol pracował od 1996 roku. Swoje umiejętności zarządzania doskonalił na kontraktach jakie odbywał w ramach współpracy firm Ericpol i Ericsson w Szwecji, we Włoszech i w Holandii. W 2010 roku awansował na stanowisko dyrektora generalnego Ericpol, a od 2014 roku zasiadał w zarządzie spółki jako wiceprezes.

Źródło: Ericsson

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.