Ericsson zwiększy zasięg sieci 4G na EURO 2016 we Francji

Opublikowano: 2016-05-31
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wyniki / raporty

news-ericsson-1Ericsson, jako główny partner największych francuskich operatorów, poprawi jakość i zwiększy zasięg sieci 4G na wszystkich 10 stadionach, na których rozgrywane będą mistrzostwa Europy w piłce nożnej w 2016 roku.

Rozwiązania Ericsson obejmą zapewnienie wysokiej jakości mobilnych usług szerokopasmowych dla kibiców oglądających mecze na stadionach. Zainstalowano setki multistandardowych stacji radiowych, które przyspieszą i ułatwią przesyłanie zdjęć, krótkich filmów i treści do mediów społecznościowych.

„Możliwości sieci mobilnej 4G na stadionach uległy znacznej poprawie, wzmocniono również zasięg sieci. Dzięki tej operacji Francja wychodzi na prowadzenie w obszarze łączności mobilnej na obiektach sportowych, co jest nie lada gratką dla kibiców” – powiedział Franck Bouetard, szef Ericsson we Francji.

W 2014 roku podczas mistrzostw świata w Brazylii wygenerowano aż 26.7 TB danych, co jest odpowiednikiem 48.5 miliona przesłanych zdjęć i 4.5 miliona połączeń głosowych.

Najnowszy Ericsson Mobility Report wykazał, że w ciągu najbliższych pięciu lat, zużycie danych wykorzystywanych do oglądania i przesyłania wideo za pomocą sieci mobilnych wzrośnie w Europie z 2 GB do 18 GB na miesiąc (na jeden smartfon).

Źródło: Ericsson

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.